Illustrasjonsfoto: Veidekke
Illustrasjonsfoto: Veidekke

Veidekke skal bygge garasjeanlegg i Stockholm

Veidekke har signert kontrakt med Atrium Ljungberg om bygging av den nye Bellmansgarasjen i Hagastaden mellom Stockholm og Solna.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over ett år gammel.

Prosjektet, som har oppstart i vår og forventes ferdigstilt i andre kvartal 2026, er en utførelsesentreprise i samspill til en verdi av om lag 452 millioner svenske kroner.

Veidekkes oppdrag omfatter nytt garasjebygg på cirka 14.000 kvadratmeter samt kjellerarealer og forberedende fundamenter for to bygningskvartaler, med forbindelse til to planlagte bruer. Garasjen vil huse sykkel- og biloppstillingsplasser og tekniske rom for bolig- og kontorbyggene som senere skal bygges over den.

– Det er godt å komme i gang med byggingen av dette teknisk kompliserte prosjektet, som tar samarbeidet vårt med Atrium Ljungberg videre. Vi skal utnytte vår felles kompetanse og erfaring fra tidligere prosjekter i Hagastaden til å levere et prosjekt i toppklasse, sier Björn Samuelsson i Veidekke Anläggning Öst, i en pressemelding.

Bellmansgarasjen skal bygges over eksisterende biltunneler, jernbanetunnel og andre fjelltunneler, og garasjestrukturen vil danne fundamentet for de nye kvartalene i det nordøstre hjørnet av Hagastaden.

Powered by Labrador CMS