Lettere skadd etter sprengningsulykke
De to personene som ble skadd under en sprengningsulykke i Hemne onsdag viser seg å være lettere skadd enn opprinnelig fryktet.
Denne artikkelen er over fem år gammel
Ulykken skjedde på Wacker Holla Metalls verk i Hemne på Kyrksæterøra i Trøndelag. Politiet mottok meldingen om ulykken klokken 12.04 onsdag.
Onsdag meldte politiet om at skadene var alvorlige, men torsdag opplyser St. Olavs hospital at mennene i 30- og 40 årene er lettere skadd og stabile.
I en pressemelding gjengitt av NRK torsdag bekrefter administrende direktør i bedriften, Torbjørn Halland at det oppstod en eksplosjon under en rutinemessig sprengning, hvor dynamitten gikk av for tidlig.
– Sprengningen ble utført av folk som var sertifisert for jobben, sier Halland til NRK
– Nå må vi få gransket dette internt først så vi får vite eksakt hva som har skjedd, fortsetter han.