Mange ble evakuerte da de begynte å brenne på take av en boligblokk på Finstadjordet i Lørenskog. Foto: Terje Bendiksby / NTB

Brann i boligblokk i Lørenskog slukket

Det brant mandag kveld på taket av en boligblokk på Finstadjordet i Lørenskog. Mange ble evakuert, men ingen ble skadet.

Publisert Sist oppdatert

Brannen på taket av en boligblokk i Lørenskog ble slukket i 21-tiden mandag.

Mange ble evakuert da det begynte å brenne på take, men brannvesenet kom raskt i gang med slukking og fikk kontroll.

Røyk fra brannen trakk nordover i retning Triaden, opplyste oppdragsleder Ronny Mangseth i Øst politidistrikt. Politiet ba folk holde vinduer lukket.

Evakuerte ble samlet ved Benterud skole. Politiet meldte om brannen klokken 20.23 mandag kveld.

Ifølge brannvesenet ser det ut til at brannen startet i en blomsterkasse. Det ble skader på tak, takterasse og et fellesrom, og én leilighet er ubeboelig på grunn av vannskader.

Ved 22-tiden kunne de som ble evakuert komme hjem igjen. Om lag 62 personer var registrert på adressen.

Powered by Labrador CMS