Margrethe Ollendorff Lien, konserndirektør i Feiring Bruk. Foto: Haakon Hoseth
Margrethe Ollendorff Lien, konserndirektør i Feiring Bruk. Foto: Haakon Hoseth

Arrangerer seminar om likestilling og mangfold i betongbransjen

7. mars gjennomfører Norsk Betongforening et seminar om betydning av mangfold og inkludering i betongverden.

Publisert

Seminaret arrangeres som frokostmøter i både Oslo, Gjøvik, Bergen, Fredrikstad, Stavanger og Grimstad, eller det kan følges via nett.

Foreningen har fått med seg flere ulike foredragsholdere for å belyse tematikken.

– I en tid med store endringer, vil alle deler av byggenæringen ha behov for gode fagfolk i alle kategorier. Det gjelder byggherrer, entreprenører, rådgivende ingeniører, betongindustrien og materialleverandørene, heter det i en pressemelding fra arrangøren.

– Vi er en industribedrift der alle typer yrker og kompetanse spiller en viktig rolle. Fra ingeniører til produksjonsarbeidere, fra sjåfører til prosjektledere, sier Margrethe Ollendorff Lien, konserndirektør i Feiring Bruk AS i meldingen. Hun er en av innlederne i seminaret og som vil dele hvorfor hun er opptatt av inkludering og mangfold.

Laura E.M. Traavik. Foto: Jonatan A. Quintero
Laura E.M. Traavik. Foto: Jonatan A. Quintero

– Et variert team finner flere og bedre løsninger. For meg handler det om vilje til å tilpasse. Folk er ulike. Hvis vi behandler alle likt, behandler vi dem i realiteten svært forskjellig, mener Ollendorff Lien.

Laura E.M. Traavik, førsteamanuensis og studieprogramleder master i ledelse ved Høyskolen Kristiania vil videre fortelle om hva forskning forteller nettopp om betydningen av mangfold i bedriftene.

Tom Ivar Myhre. Foto: Einar Aslaksen
Tom Ivar Myhre. Foto: Einar Aslaksen

I tillegg til Ollendorff Liens innlegg, vil Tom Ivar Myhre, direktør bærekraft i Backe Entreprenør AS og styreleder i Diversitas, fortelle om Backe-gruppens arbeid for å sikre mangfold i selskapet.

– Arbeid med inkludering og mangfold er svært viktig. Det er både et verdivalg og vesentlig for å sikre fremtidig kapasitet, i alle deler av vår næring, sier Myhre i meldingen.

Berit Gudding Petersen

– I Diversitas jobber vi for å bygge en kultur hvor ulikheter respekteres, og hvor alle har like muligheter uavhengig av bakgrunn og identitet, sier Myhre.

Etter de tre innleggene vil det være en panelsamtale ledet av Berit Gudding Petersen, Teknologileder i Unicon og styreleder i Norsk betongforening.

Powered by Labrador CMS